Pobjedom protiv Sloge, rukometaši Slobode prvenstvenu sezonu okončali na 4. mjestu

U posljednjem kolu prvenstva BiH za rukometaše, tuzlanska Sloboda je danas u dvorani Mejdan pobijedila ekipu Sloge iz G. Vakufa rezultatom 30:26 (15:9).1 od 13

Sloboda: Prvenstvo završili sa 20 pobjeda, dva remija i 8 poraza (Foto: Darko Zabuš)

Tuzlaci su sjajno otvorili utakmicu, u 7. minuti poveli su 6:0 i ta se razlika održavala skoro do samog kraja susreta. Istina, bilo je i 9:2 u 12. minuti, a da domaći nisu “unaprijed” upisali bodove, možda bi susret bio zanimljiviji.

U 33. minuti ukazala se na semaforu najveća razlika 18:10 i sve ostalo bilo je jasno kao dan – bodovi su ostali u Mejdanu.

Trener domaćih Davor Kadić očito je glavne adute pomalo čuvao za završnicu Kupa BiH koja se u Mejdanu igra idućeg vikenda. Pružio je priliku i mlađim igračima i zahvaljujući toj činjenicu gosti iz G. Vakufa su poraz sveli na pristojnu razliku.

Strijelci za Slobodu: Ovčina 8, Halilković i Bečić po 5, Suhonjić 3, Klis 2, dok su po jedan gol postigli Tufekčić, Đorđević, R. Čajić, Pirić, Karahodžić, Milkunić i Jusić.

U ekipi Sloge Leković je postigao 10, a Uljarević i Biljaka po 5 golova.

Sloboda je, dakle, prvenstvo završila na 4. mjestu sa 32 boda, odnosno 20 pobjeda, dva remija i 8 poraza.