Kadićeve “bebe” pobjedom otvorile seriju pripremnih utakmica

Večeras su rukometaši tuzlanske Slobode ostvarili prvu pobjedu u pripremnom ciklusu,  savladavši ekipu brčanskog Jedinstva rezultatom 40:24. (19:9)

Utakmica je išla u jednom smjeru. Brčaci su parirali prvih 10 minuta, ali domaći rukometaši koriste njihove greške i nameću svoju igru te na poluvrijeme odlaze sa +10.

Slobodu ka sigurnom trijumfu predvodili su Edin Klis i Damir Halilković sa po osam pogodaka, te Alen Ovčina sa sedam.

Kod gostiju najefikasniji su bili Bogdan Peštić sa šest, te Nemanja Peštić i Marko Lukić sa po pet pogodaka.

Bila je ovo dobra prilika treneru Davoru Kadiću da nakon duže stanke polako vrati svoje igrače u formu, te da vidi na djelu sve igrače, među kojima i veliki broj novih.

Utakmica je odigrana bez prisustva publike.

Rukometaši Slobode već u subotu putuju u Maglaj, gdje ih očekuje još jedan prijateljski susret protiv istoimene ekipe.

Dogovoreni su još dueli protiv Gračanice (25. august), Lokomotive iz Brčkog (29. august), te zeničkog Čelika (5. septembar). (eo, tl)