Sloboda prokockala visoku prednost: Spars ide na final four Kupa “Mirza Delibašić”

OKK Sloboda i OKK Spars sastali su se u finalu sistema “A” kupa Bosne i Hercegovine koji od ove sezone nosi ime Kup “Mirza Delibašić”.

U sjajnoj košarkaškoj atmosferi u dvorani Mejdan plasman na Final four izborila je ekipa Sparsa rezultatom 78:74.

Tuzlaci su nakon prve dionice vodili 22:16. Sredinom drugog perioda dolaze i do dvocifrene prednosti te na odmor odlaze 47:36.

Sparsi nisu imali odgovor u nastavku igre, Sloboda povećava prednost u trećoj četvrtini koja ide i preko 20 razlike.

U četvrtom periodu Spars konsoliduje redove  i igra mnogo bolje kako u napadu tako u odbrani. Topi visoku prednost Slobode i u 39 minuti dolazi do vodstva 75:74.

Finiš susreta donosi dosta neizvjesnosti, Spars ima više koncetracije i dolazi do pobjede.

U redovima pobjedničkog sastava najefikasniji su bili Stefan Glogovac sa 15 i Draško Albijanić sa 11 poena.

Kod OKK Sloboda Gregg Thondique je postigao 17, a Zlatko Jovanović 16 poena.

OKK Sloboda – Spars 74:78

Rezultat po četvrtinama: 22:16, 25:20, 17:06, 10:35.

OKK Sloboda: Thondique 17, Jovanović 16, Jakupović, Čerkezović 3, Subašić, Naletilić 8, Dedajić 4, Omerović, Latifagić 3, Šibalić 9, Božović 14, Islamović. Trener: Josip Pandža.

Spars: Zahiragić, Durmo, Glogovac 15, Vrabac 6, Jovanović 6, Grubelič 10, Bajramović 5, Manjgafić 4, Hasandić 7, Kamenjaš 9, Protić 2, Albijanić 11. Trener: Marko Trbić.