Odbojka: Sloboda povela 2:0, na kraju se radovale Mostarke

U susretu 6. kola Premijer lige za odbojkašice u Subotu 18.11. je u Tuzli Sloboda poražena od ekipe SOK Mostara rezultatom 2:3 (25:21, 25:20, 20:25, 21:25, 13:15).

Velika borba vodila se u prvom setu. Nakon 5:5 gošće su povele 10:12, ali tu je bio kraj njihove dominacije. Nakon 13:13 uslijedila je serija domaćih, vodstvo 20:15, te je set lagano priveden kraju 25:21.

U drugom su Tuzlanke od početka do kraja kontrolisale rezultat. Povele su 19:12, a gošće su jedino uspjele smanjiti na 23:20, ali ne i ugroziti pobjedu domaćeg sastava u ovom setu.

Kada se očekivala glatka pobjeda domaćih igračica, uslijedio je potpuni preokret. Na krilima raspoložene Angeline Divljan gošće su u naredna dva seta demonstrirale discipliniranu i borbenu igru, sa dobrim blokom, te su na iznenađenje gledatelja izjednačile na 2:2.

U petom setu odlučivale su nijanse, a igračice koje su više uložile u pobjedu na kraju su i slavile.

tl_sloboda_mostar01-614x420 tl_sloboda_mostar02-614x420 tl_sloboda_mostar06-630x420