• Sat. Apr 20th, 2024

“Solarima” poluvrijeme bilo dovoljno za plasman u osminu finala Kupa BiH

ByMejdan

Nov 15, 2018

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u osminu finala Kupa BiH nakon što su večeras u Tuzli, u pretkolu ovog takmičenja, pobijedili ekipu Jedinstva 2015. iz Brčkog rezultatom 41:26 (22:10).

Nije bilo rezultatske neizvjesnosti, jer mlada brčanska ekipa, koja igra u Prvoj ligi RS, nije bila ravnopravan protivnik u prvom poluvremenu razigranim Tuzlacima. Već sredinom poluvremena razlika je bila desetak golova, a iako je igra domaćih povremeno bila kao jači trening, na poluvrijeme se otišlo sa +12.

Trener domaćih, Mirza Bulić, cijelo drugo poluvrijeme na klupi je odmarao igrače prve postave, čuvajući ih za nedjeljni derbi Prve federalne lige protiv zeničkog Čelika. Priliku je dao mladima, a šansu su dobro iskoristili Dino Mehić, Bakir Hajdarević, Adi Omeragić i Kerim Torlaković, koji nisu dopustili Brčacima da smanje razliku s poluvremena.

Najviše golova za Slobodu postigli su Dino Mehić i Bakir Hajdarević po 6, Enes Skopljak je postigao 5, a Davor Kadić i Arnad Hamzić po 4 gola.

Po tri su postigli Darko Ilić, Adi Omeragić, Kerim Torlaković i Harun Hamzabegović, dva gola zabio je Admir Kišić, a po jedan Semir Memić i Amar Jusufović. U strijelce se ukupno upisalo 12 domaćih igrača.

U ekipi Jedinstva 2015. najefikasniji je bio Bogdan Peštić sa 9, te Emir Kadić sa 5 golova.

Osim Slobode, u osminu finala Kupa BiH plasirala se i Drina iz Zvornika, koja je u prvom pretkolu bila slobodna, jer je Krivaja iz Zavidovića otkazala učešće u ovom takmičenju.