SOK Mostar teškom mukom došao do pobjede protiv Slobode

U utakmici pretposljednjeg kola regularnog dijela odbojkaške Premijer lige za žene u dvorani na Bijelom Brijegu snage su odmjerile odbojkašice SOK Mostar i gošće iz Tuzle, odbojkašice ŽOK Sloboda.

Na kraju teže od očekivanog do pobjede dolaze domaće odbojkašice rezultatom 3:2 u setovima (11:25, 25:14, 23:25, 25:23, 15:7)

Domaće su na krilima rezultata iz nekoliko prošlih kola u ovaj meč ušle kao velike favoritkinje, no sve to morale su dokazati na parketu. Otvaranje utakmice i uvodni set ‘Sokice’ će htjeti što prije zaboraviti. Komotan i ležeran ulaz u ovaj susret doveo je do toga da su gošće u prvom setu kraj indisponiranih domaćih odojkašica izgledale kao ubrzani snimak te su u tom stilu i završile prvi set s ogromnih 25:11.

U nastavku, domaće igračice, shvativši da je vrag odnio šalu, igraju bolje, angažiranije i kvalitetnije. Proradio je servis, te prijem istog i sve se vrlo brzo odrazilo na rezultatu jer ‘Sokice’ vrlo brzo uzvraćaju istom mjerom i dobivaju ovaj dio igre s jednako uvjerljivih 25:14. No nije dugo trebalo čekati na povratak boljki iz uvodnog seta. Mostarke se opet ‘povlače’, prepuštaju Tuzlankama kontrolu igre što one koriste i odlaze na 13:7. SOK Mostar vraća se na 13:14 i činilo se da će doći do preokreta, no samo par minuta kasnije već je 21:14 za Slobodu. Ipak, set je otišao u dramatičan završetak, domaće igračice poravnavaju na 23:23, no odbojkašice Slobode s dva vezana poena završavaju priču i osvajaju 3. set s 25:23. Ni početak trećeg seta ne donosi ništa dobro za SOK Mostar. Poslije izjednačene igre u prvih nekoliko poena, prve na tehnički time-out s prednošću odlaze Tuzlanke koje vode s 12:9. Ipak, savjeti trenera domaćih odbojkašica Darka Drmaća na time-outu urodili su plodom, pa Sokice poslije istog odlaze brzo na 18:14. Set su na kraju domaće igračice riješile u svoju korist s 25:23 i scena za dramu petog seta bila je postavljena. Ipak, u odlučujućem setu, uz iskustvo i kvalitet koje su imale na svojoj strani, domaće odbojkašice momentum prebacuju na svoju stranu i teže od očekivanog u ovom susretu dolaze do pobjede protiv večeras odlične Slobode