• Wed. Apr 24th, 2024

RK Sloboda pobijedila Lokomotivu iz Brčkog

ByMejdan

May 13, 2021

U susretu 28. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u Mejdanu Sloboda pobijedila ekipu Lokomotive iz Brčkog rezultatom 27:21 (12:7).1 od 20

zajednički snimak mladih i starijih rukometaša Slobode (Foto: Darko Zabuš)

Gosti su došli u Tuzlu samo sa osam igrača, pa je i trener Davor Kadić gostima suprostavio potpuno mladu postavu, bez standardnih prvotimaca.

“Lokosi” su se držali do rezultata 7:7, nakon čega je serijom 5-0 domaći sastav poveo 12:7 i tim rezultatom je okončano poluvrijeme.

U nastavku ista slika, isto odstojanje, bez mnogo uzbuđenja i rutinska pobjeda “solara”, koji su bodovni konto digli na 40 bodova, zadržavši četvrtu poziciju na tabeli.

Mirnu utakmicu u sjenu je bacila povreda mladog Muharema Milkunića u 59. minuti. U skoku je nehotice dobio udarac jednog gostujućeg igrača i pao je.

Odvezen je u Službu hitne pomoći, a odatle na Gradinu. Nezvanično, sumnja se na frakturu desne podlaktice i potres mozga.

Inače, strijelci za Slobodu su: Ermin Jusić i Muharem Milkunić po 5, Jasmin Nurkanović i Luka Đorđević po 4, Bakir Pirić 3, dok su po 2 gola postigli Ismar Bajrić, Omar Karahodžić i Harun Hamzabegović.

Za Lokomotivu najviše golova postigli su Mihajlo Simić 5 i Aleksa Milanković 4.

Inače, na utakmici je priređena mala svečanost dodjele pehara i priznanja mladim rukometašima Slobode.

Generacija 2008. osvojila je 2. mjesto u Omladinskoj ligi Sjever (zajednička liga TK i ZE-DO kantona), dok je generacija 2004. godište osvojila 1. mjesto u zajedničkoj ligi i automatski se plasirala u baraž za završnicu prvenstva BiH.