“Jarčevi” teškom mukom savladali Banovićane

ByMejdan

Nov 20, 2017

Futsaleri Salinesa savladali su večeras u svojoj dvorani MNK Banovići sa 5:4.

Bila je to izuzetno uzbudljiva utakmica u kojoj je domaći tim relativno lako došao do 2:0 golovima Spahića i Muratovića, što je bio i rezultat prvih 20. minuta.

U nastavku Muamer Kovaćević je pogodio za 2:1 u 26. minutu, ali je odmah uzvratio Armin Imšić i povećao na 3:1. Nije to oborilo goste, pa sa dva brza gola Smajlovića i Kovačevića stižu do poravnanja u 29. minutu.

Novu prednost domaćinu donosi Denis Isanović u 31. minutu, a novo poravnanje vraća Muamer Kovačević svojim trećim golom u 37. minutu igre. Sve se činilo da će nerješeno i biti rezultat ovoga meča, ali onda Mirko Marinković pogađa za 5:4 u posljendjim trenucima meča.

FC SALINES – MNK BANOVIĆI 5:4 (2:0)
Dvorana Mejdan, Tuzla
Gledalaca: 300
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Amir Omerbašić (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Spahić 8, 2:0 Muratović 17, 2:1 Kovačević 26, 3:1 Imšić 27, 3:2 Smajlović 28, 3:3 Kovačević 29, 4:3 Isanović 31, 4:4 Kovačević 37, 5:4 Marinković 40
Žuti kartoni: Imšić, Me.Ramić (Salines), Mujić (Banovići)

Salines: Divković, Isanović, Ma.Ramić, Me.Ramić, Marinković, Ćatić, Imšić, Avdić, Muratović, Imširović, Spahić, Pranjić, Jusić

Banovići: Tanović, Starogorac, Čamrković, Dedić, Mujić, Smajić, Mehmedović, Kovačević, Smajlović, Sokolar, Alibašić, Velagi