• Fri. Apr 19th, 2024

Blijedo izdanje Gradine, Kakanj odnio bodove iz Mejdana

ByMejdan

Feb 1, 2019

U susretu 16. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa Gradine iz Srebrenika poražena od ekipe Kaknja rezultatom 70:86 (9:13, 24:30, 20:27, 17:16).

Gosti su od početka nametnuli ritam i način igre, koji igrači Gradine nisu uspojeli poremetiti do kraja duela. U 14. minuti Kakanj je već imao 15 poena prednosti (11:26). U 16. minuti Zlatko Golijanin trojkom je uspio smanjiti na 23:30, ali što je igra odmicala moglo se pretpostaviti kome će pripasti bodovi.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Kaknja od 33:43, a slična slika bila je i u drugom dijelu utakmice.

Nakon trojke Harisa Ćurovca u 34. minuti za najveće vodstvo Kakanjaca (58:78), sve dileme oko pobjednika utakmice bile su riješene.

U ekipi Gradine jedini s dvocifrenim učinkom bio je Dejan Bijelić sa 23 poena i 8 skokova.

U pobjedničkom sastavu Željko Palavra je ubacio 17 poena, Igor Josipović 16 (10 skokova), te Mirza Velić 12 poena.