Sloboda poklekla u finišu susreta u gostima kod Sparsa

Košarkaši Sparsa slavili su pobjedu nad ekipom Slobode rezultatom 68:62 u okviru muškog košarkaškog prvenstva BiH.

Vrlo dobra utakmica odigrana je večeras na Grbavici gdje su se sastali sarajevski Spars i tuzlanska Sloboda. Izjednačen susret riješen je u posljednjoj četvrtini, kada je na terenu donesena odluka o pobjedniku ovog susreta. Prvi period pripao je domaćem timu koji je nakon prvih deset minuta igre imao prednost od četiri poena (22:18). U drugoj četvrtini gosti iz Tuzle su bili za nijansu bolji i uspjeli da ovaj period igre riješe u svoju korist (15:12), a na poluvremenu su imali zaostatak od jednog poena za domaćim timom. Rezultat na poluvremenu je glasio 34:33. Treća četvrtina pripada domaćem timu koji je uspio da je riješi u svoju korist rezultatom 18:15 i u posljednjih deset minuta utakmice ulaze sa četiri poena prednosti, 52:48. Uspio je tim Marka Trbića da ode na plus šest, ali su se uporni Tuzlaci uspjeli vratiti na samo dva poena zaostatka dvije minute prije kraja susreta i donijeti dodatnu neizvjesnost u završnicu. I onda je na scenu stupio sjajni Kenan Bajramović, koji je svojim poenima ‘prelomio’ ovu utakmicu u korist domaćeg tima. Konačan rezultat glasio je 68:62 u korist ekipe Sparsa. Bajramović je ponovo bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 21 poenom, uz osam skokova i pet asistencija, dok je Adin Vrabac postigao 19. Kod gostiju Milivoje Božović je postigao 23 poena i ostvario čak 18 uspješnih skokova. a Josip Naletilić 13.