“Skauti” nadigrali Slobodu i došli na korak do titule prvaka

U derbiju 29. kola Premijer lige BiH za rukometaše, danas je u Ljubuškom ekipa Izviđača CO pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 30:23 (16:11).1 od 3

Nakon serije od pet pobjeda, rukometaši Slobode su poraženi u Ljubuškom (Foto: Emir Osmanović)

Ovom pobjedom “skauti” su došli na korak do titule prvaka, jer sada imaju 49 bodova, jedan više od Borca M:tela, dok su “crveno-crni” ostali na 4. poziciji sa 40 bodova.

Tuzlaci su loše otvorili utakmicu dopustivši domaćim da povedu 4:0, pa 6:2, te 12:7 u 23. minuti. Još da golman Dražen Stojanović nije skinuo više “zicera”, mogla je prednost domaćina biti i veća. Stojanović je, inače, susret završio sa 14 odbrana, a postigao je i gol.

Gosti su napravili dosta tehničkih pogrešaka, a pri tome nisu uspjeli “razmontirati” dobru odbranu Izviđača.

U nastavku se jedno vrijeme igralo gol za gol, da bi u 48. minuti “skauti” riješili pitanje pobjednika povećavši prednost na 26:18, da bi susret okončali zasluženom pobjedom rezultatom 30:23.

Najviše golova za domaći sastav postigli su Vukšić 7, Bubalo 6, te Alilović 5.

Strijelci za Slobodu: Ovčina 7, Klis 6, Bečić 4, Suhonjić 3, Halilković 2, te Stojanović jedan gol.

Snimak pogledajte OVDJE

Ova dva tima za 14 dana će se ponovo sastati, ovoga puta u polufinalu Kupa BiH. Gdje će se igrati završnica “final foura” znat će se u ponedjeljak kada će biti otvorene ponude za domaćinstvo završnice, koje su dostavile ekipe Slobode, Gračanice i Izviđača CO.

U poluufinalu se, kao što je poznato, sastaju Gračanica – Vogošća Poljine Hills, te Sloboda – Izviđač CO. (mp)