• Tue. Apr 23rd, 2024

Polufinale Kupa BiH za odbojkašice: Žestok otpor Tuzlanki, ali pobjeda ide u Brčko

ByMejdan

Feb 11, 2021

U prvoj utakmici polufinala Kupa BiH za odbojkašice, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaće Sloboda poražena od Bimal Jedinstva iz Brčkog rezultatom 1:3 (25:18, 14:25, 13:25, 17:25).

Višestruke prvakinje BiH i osvajačice trofeja Kupa BiH opravdale su ulogu favorita, mada im je domaća ekipa pružila snažan otpor.

Iznenađujuće su Tuzlanke slavile u prvom setu, ostavivši gošće na 18 poena. Gotovo da se ne pamti kada je Sloboda u međusobnim susretima s “uljarkama” osvojila set, pa se probudila nada da će se dogoditi “čudo”.

Ipak, vrlo brzo su se stvari vratile u “redovno stanje”, jer su Brčanke zaigrale onako kako mogu i znaju i u naredna tri seta igračicama Slobode nisu dozvolile da pređu 17 poena, što se dogodilo u četvrtom, dok je u drugom i trećem razlika bila veća.

Uzvratni susret polufinala ove dvije ekipe odigrat će se 16./17. februara u Brčkom.

Drugi polufinalni par čine odbojkašice Gacka i Kule Gradačac.