• Fri. Apr 26th, 2024

Pobjeda rukometašica Jedinstva AtlasRelaxa protiv „žilavog“ Izviđača CO

ByMejdan

Dec 4, 2017

Iako su vodile cijelu utakmicu, u prvom dijelu i sa +8 golova,Tuzlanke su u drugom dijelu imale poteškoća s realizacijom dijelom i zbog raspoložene golmanice gošći Marte Gudelj koja je upisala 14 odbrana.

Igračice iz Ljubuškog su zahvaljujući Dei Vuković smanjivale rezultat da bi tri minute prije kraja došle na samo 28:25 i imale su sedmerac.

Međutim, domaća golmanica Martina Šumelj, koja je u prvom poluvremenu upisala samo tri odbrane, a u drugom čak 12, odbranila je udarac najbolje igračice Izviđača CO Vuković i time je spriječila da susret dođe u neizvjesnu završnicu.

Ovom pobjedom pomalo umorne Tuzlanke, ali večeras i oslabljene neigranjem Marijane Sorak, polusezonu su okončale sa 25 bodova i na drugoj poziciji iza Gruda.

Najviše golova za domaći tim postigle su Matea Šumelj 7, po 6 Amira Zvekić i Neira Midžić, a 5 Marija Belušević.

U sastavu Izviđača Dea Vuković je postigla 9, a Matea Nosić 5 golova.