• Tue. Apr 23rd, 2024

OKK Sloboda trojkom Naletilića pobijedila neugodnu Mladost

ByMejdan

Feb 1, 2019

U utakmici 16. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda u dramatičnoj završnici pobijedila ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 75:73 (25:17, 20:18, 18:25, 12:13).

Domaći sastav nastupio je oslabljen, jer najiskusniji igrač Zlatko Jovanović nije ulazi u igru zbog povrede zgloba. Nedovoljno je zaliječen igrao i Josip Naletilić, ali je on ipak nastupio i bio je najefikasniji domaći igrač, sa čak šest trojki iz 10 pokušaja.

Neugodna ekipa Mladosti iz Mrkonjić Grada nije dopuštala domaćem timu da se rezultatski odlijepi, premda su igrači trenera Josipa Pandže uspjeli prvo poluvrijeme riješiti u svoju korist sa 45:35.

Borbeni gosti ne samo da su stigli prednost, nego su sredinom treće četvrtine poveli 51:54 pogocima Srđana Milanovića. Nakon toga igralo se koš za koš, s tim što su domaći češće vodili. Ipak, u 34. minuti Đorđe Aleksić je ponovo goste doveo u vodstvo (67:69), pa se u finiš susreta ušlo s potpunom rezultatskom neizvjesnošću.

Milivoje Božović je dvije minute prije kraja izjednačio na 69:69, nakon nekoliko loše izvedenih napada na obje strane. Gosti su uzvratili poenima Aleksića (72:73), da bi Josip Naletilić tricom preokrenuo na 75:73 i taj se rezultat nije mijenjao.

Zanimljivo je da su obje ekipe ubacile po 12 trojki, ali tim Josipa Pandže iz 22, a gosti iz 32 pokušaja.

Josip Naletilić je bio prvi igrač utakmice sa 23 poena, Enes Latifagić je ubacio 18 (4-4 za tri poena), a Milivoje Božović 17 poena uz 13 skokova.

U ekipi Mladosti Đorđe Aleksić je ubacio 23 poena, a Srđan Milanović 16.