MEJDAN ĆE DA “GORI” : RUKOMETNI ZMAJEVI POBIJEDILI ŠVICARSKU

Bosna i Hercegovina odigrala vrlo važan susret u kvalifikacijama protiv Švicarske i slavila izuzetno vrijednu pobjedu rezultatom 24:21.

Nakon prvih pola sata rezultat je iznosio 12:12. Naši rukometni Zmajevi su veoma dobro otvorili susret, ali je potom uslijedio pad u igri, pa su domaći rukometaši napravili rezultatski preokret. Ipak, do kraja susreta Vegar, Terzić, Burić i saigrači su uspjeli da dođu do poravnjanja rezultata, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 12:12. U nastavku susreta igrala se izjednačena utakmica gol za gol, izabranici Bilala Šumana u 40. minuti susreta uspjevaju ostvariti prednost od dva gola razlike 20:18, a nakon toga se redao gol za golom uz sjajne odbrane Burića, dovoljne za zasluženu pobjedu rezultatom 24:21.

Našu reprezentaciju je do pobjede vodio Vegar sa šest golova dok je Tarabochia dodao pet, a Burić je imao 15 odbrana. Na drugoj strani najbolji je bio Meister sa šest dok je Von Deschwanden dodao pet, a Portner je imao 14 odbrana.

Već u subotu u velikoj dvorani Mejdana tražit će se pobjeda koja rukometaše BiH vodi u baraž.