• Thu. Apr 18th, 2024

Košarkašice Jedinstva BH Telekoma u Mejdanu bolje od Brčanke

ByMejdan

Dec 18, 2017

U okviru 9. kola prvenstva BiH za košarkašice, u Subotu je u dvorani Mejdan u Tuzli, pred oko 100 gledatelja, ekipa Jedinstva BH Telekoma pobijedila Brčanku rezultatom 71:56 (15:16, 21:7, 18:15, 17:18).

Tuzlanke su do treće prvenstvene pobjede došle zahvaljujuči dobroj igri u drugoj četvrtini, kada su stvorile razliku od +14 poena.

U posljednju četvrtinu ušle su s rezultatom 54:38, i izgledalo je da je sve riješeno, ali nije bilo tako. Igračice trenera Šemse Ahmetbašića nisu se predavale.

U 36. minuti smanjile su prednost domaćih na svega 60:55, ali do kraja susreta postigle su samo jedan poen, a igračice Mirze Oštrakovića 11 i tako su domaće osigurale ubjedljivu pobjedu, treću u dosadašnjem toku šampionata.

U ekipi Jedinstva BH Telekoma Žaklina Milošević postigla je 23, Naida Ruščuklić 22, Alma Jusupović 9, a jasmina Ahmetbegović 8 poena.

U sastavu iz Brčkog Mirela Halilović ubacila je 19, Ajla Lević 14 poen, aAjla Mahmić 12 poena.