• Thu. Apr 18th, 2024

Košarkaši Slobode u Mejdanu upisali pobjedu protiv Bratunca

ByMejdan

Oct 31, 2021

Sloboda je u okviru trećeg kola Prvenstva BiH u Mejdanu ugostila ekipu Bratunca. Crveno-crni su nakon prva dva kola bili bez pobjede, a negativan niz prekinuli su upravo ovim susretom u kojem su, možda i lakše nego što je to bilo očekivano, savladali goste iz Bratunca koji su uoči trećeg kola bili vodeći na ligaškoj tablici. Publika u Mejdanu mogla je vidjeti dosta atraktivnih poteza u utakmici koju su domaći kontrolisali od početka do kraja. Već u prvom periodu igre crveno-crni su krenuli agresivno u oba pravca što je rezultiralo efikasnom četvrtinom za Slobodu jer su na prvu pauzu otišli pri rezultatu 23:15. U drugom dijelu igre gosti su jednim dijelom uspjeli ispratiti tempo domaćih te su tako riješili drugu četvrtinu u svoju korist, ali na poluvremenu je Sloboda i dalje imala prednost uz rezultat od 40:33. Nastavak je ponudio potpunu dominaciju domaćih igrača koji su u trećem periodu, možemo slobodno reći, stavili tačku na pitanje pobjednika ovog susreta sa postignutih 30 poena. Početkom posljednje četvrtine rezultat je glasio 70:51 što je trener Nedim Džemić iskoristio kako bi dao priliku svim igračima s klupe. Gosti su u ovom potezu također vidjeli priliku da smanje rezultatski zaostatak i to je jedino što su do kraja susreta uspjeli napraviti za konačan rezultat od 92:81 i prvu pobjedu crveno-crnih u novoj sezoni. Ekipu Bratunca u ovom meču predvodio je Antonio Wade sa 26 postignutih poena dok je Nikola Ćirković dodao 18 poena. Kod Slobode najefikasniji igrač susreta bio je Rashun Davis sa 17 postignutih poena i šest asistencija, a uz njega vrijedi izdvojiti još Ibrahima Durmu koji je sa 16 poena i devet skokova bio nadomak novog double-double učinka. Dvocifreni u redovima crveno-crnih bili su još Jovan Crnić sa 14, Adi Alikadić sa 13 te Haris Delalić sa 11 poena. Sloboda je večerašnjim trijumfom upisala prvu pobjedu i sada je na omjeru od jedne pobjede i dva poraza. S druge strane, ekipa Bratunca je upisala prvi poraz nakon dvije vezane pobjede u prva dva kola. Crveno-crni tim narednog vikenda očekuje gostovanje u Mostaru gdje će ih u okviru četvrtog kola Prvenstva BiH dočekati ekipa Zrinjskog.