Košarka: Poraz Jedinstva Piemontea u susretu s Rudar Sportom

U okviru 15. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u tuzlanskom Mejdanu ekipa Jedinstva Piemonte poražena u susretu sa Rudar Sportom iz Ugljevika rezultatom 59:64 (14:12, 11:14, 11:16, 23:22).

tl_jedinstvo_rudar_03-614x420

U prvom poluvremenu utakmica je rezultatski bila izjednačena, uz laganu prednost domaćih igračica. U samom finišu gošće su preokrenule rezultat i riješile taj dio susreta u svoju korist 25:26.

Po 15 poena ubacile su Jasmina Ahmetbegović u Jedinstvu Piemonte, odnosno gošća Anida Čorović.

tl_jedinbstvo_rudar07-630x420

Na početku drugog poluvremena Tuzlanke su povele 28:26, a potom su zaredale s promašajima što su Ugljevičanke iskoristile.

Serijom 0-10 povele su 28:36 i prednost nisu ispuštale do kraja, premda je domaći tim u posljednjoj četvrtini igrao agresivno, ali ne i dovoljno precizno, pa je Rudar Sport došao do vrijedne pobjede u borbi za play-off.

tl_jedinbstvo_rudar05-630x420

Najefikasnije u domaćem timu bile su Jasmina Ahmetbegovićč sa 17 poena, dok je Žaklina Milošević ubacila 12.