Druga u nizu: Košarkaši Slobode zabilježili ubjedljivu pobjedu protv KK Studenta iz Mostara

OKK Sloboda predvođena trenerom Josipom Pandžom uspjela je upisati drugu uzastopnu pobjedu rezultatom 97:70 (24:25; 27:14; 23:21; 23:10 ) u okviru košarkaškog Prvenstva BiH za muškarce protiv ekipe KK Student iz Mostara.

Iako su domaći igrači kao i stručni štab “strahovali” od najveće zvijezde u gostujećem timu Desi Washingtona koji je prošle sezone u ABA ligi Olimpiji u Ljubljani dao 35 poena raspoloženi Naletilić i Hasandić predvodili su Slobodu do druge uzastopne pobjede u sezoni. Ekipa Studenta iz Mostara u ovu sezonu ušla je sa najjačim rosterom ikada. Međutim, izabranici Josipa Pandže maksimalnim zalaganjem na parketu nisu dozvolili gostima da Mejdan napuste uzdignute glave. Prvih deset minuta rezultatski je pripalo Mostarcima 24:25, u drugoj četvrtini Sloboda se makismalno razigrala i u potpunosti uspijeva preokrenuti rezultat u svoju korist. Tako da je rezultat na poluvremenu glasio 51:39. Publika u Mejdanu u trećoj četvrtini gledala je izjednačenu igru na obje strane ali i taj period igre pripao je domaćim košarkašima rezultatom 23:21. Uz Naletilića sa 21 poenom i Hasandića koji je postigao 20 raspoložen za igru kod domaćih bio je i mladi Emir Čerkezović koji je u ovom meču ubacio 14 poena. Podsjetimo, Čerkezović je kao član juniorske reprezentacije BiH upravo pod selektorskom palicom Josipa Pandže okitio se zlatnom medaljom na Evropskom prvenstvu u Litvaniji. Posljednju dionicu igre košarkaši Slobode iskoristili su da otklone svaku sumnju oko pobjednika, pa su tako rezultatsku prednost povećali do zvuka seirene na plus 27 razlike i konačnih 97:70. Iako je uzdanica KK Studenta iz Mostara Desmond Marquis Washington uspio da postigne čak 33 poena u večerašnjoj utakmici to gostima nije bilo dovoljno da izbjegnu ubjedljiv poraz u Mejdanu. Osim Washingtona u KK Studentu vrijedan pomena je i Ivan Škrobo sa 10 ubačenih koševa.