Karate klub ˝DO˝ peti u ukupnom plasmanu

Tuzlarije

Subota i nedelja 24. i 25.04.2021. godine u Gradačcu odrzano 16. Federalno prvenstvo BiH u karateu za kadete, juniore i seniore na kojem je nastupilo oko 500 takmičara iz 68 klubova.

U sjajnom nastupu 10 karatista našega kluba, zauzelo je PETO mjesto u ukupnom plasmanu.

Poslije svih nedaća oko sastava ekipe, zdravstvenih i ostalih problema, karatisti nagega kluba osvojili su 6 medalja: 3 zlatne, 2 srebrene i 1 bronzanu medalju.

STEFANI Krešić sa 2 zlata osvojila je dvije titule, zlatna medalja seniorke do 21 godina i zlatna medalja seniorke preko 21 godine u kategorijama +68 kg.

MELINA Ibrahimović u sjajnim mečevima osvajila je zlatnu medalju u kategoriji juniorke +59kg.

ALMINA Halilović takođe dvije seniorske medalje, bronza seniorke do 21 godine i srebro seniorke preko 21 godine u kategorijama do 55 kg.

HASIM Bešić u sjajnom finalu osvajio je srebrenu medalju u kategoriji juniori +76kg.

Ostali su takmičari imali su manje sportske sreće i pored dobrog nastupa.